Podsumowanie rundy jesiennej Ekstraklasy

Za nami runda jesienna Ekstraklasy – kibice polskiej piłki czekają już z niecierpliwością na rozpoczęcie meczów wiosennych najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Ekstraklasa w ostatnich latach notuje coraz lepsze wyniki w rankingu UEFA, co bezpośrednio przekłada się na poziom rozgrywek ligowych w Polsce. Warto w tym kontekście zauważyć, że nasza liga już od wielu lat była bardzo konkurencyjna i wyrównana, a teraz dochodzą jeszcze sukcesy w europejskich pucharach.

Koniec roku i początek nowego to zawsze czas podsumowań i analiz. Przyjrzyjmy się zatem zmaganiom rundy jesiennej naszej Ekstraklasy – sytuacji w tabeli, najciekawszym meczom, które się odbyły oraz klasyfikacji strzelców. Kto spełnił oczekiwania, kto zaskoczył pozytywnie, a kto negatywnie po 19 kolejkach polskiej Ekstraklasy?

Ekstraklasa 2023/24 – sytuacja w tabeli po zakończeniu rundy jesiennej

Po zakończeniu rundy jesiennej zaskakującym liderem Ekstraklasy jest Śląsk Wrocław. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska zgromadziła 41 punktów, zwyciężając 12 meczów, odnosząc 5 remisów i tylko dwa mecze przegrywając. Na drugim miejscu w tabeli znajduje się Jagiellonia Białystok. „Duma Podlasia” ma na koncie 38 punków – 11 zwycięstw, 5 remisów i 3 porażki – również postawa popularnej „Jagi” jest miłym zaskoczeniem. Kolejne cztery miejsca zajmują „pucharowicze”. Trzeci w tabeli Ekstraklasy jest Lech Poznań, który ma na koncie 33 punkty, a za jego plecami plasują się czwarty Raków Częstochowa i piąta Legia Warszawa – obydwie te drużyny mają w dorobku po 32 punkty, lecz również po jednym zaległym meczu. Na szóstym miejscu z 30 oczkami jest Pogoń Szczecin.

Środek tabeli otwiera Górnik Zabrze, który ma na swoim koncie 26 punktów i zajmuje siódme miejsce – postawy drużyny z Górnego Śląska nie można nazwać niespodzianką, lecz Górnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Na ósmym miejscu sklasyfikowane jest Zagłębie Lubin – „Miedziowi” mają punktów. Na miejscach dziewiątym i dziesiątym z dorobkiem po 24 punkty znajdują się odpowiednio – Piast Gliwice i Radomiak – jednak drużyna z Górnego Śląska ma zaległy mecz do rozegrania. Na miejscu jedenastym z 22 punktami plasuje się Stal Mielec, a taki sam dorobek punktowy ma Widzew Łodź, jednak drużyna z Podkarpacia jest jedną z tych, które mają do rozegrania zaległy mecz.

Na trzynastym miejscu z 21 punktami znajduje się Cracovia. Za jej plecami – na pozycji czternastej sklasyfikowana jest Puszcza Niepołomice z 20 punktami, „Żubry” mają zaległy mecz do rozegrania. Na miejscu piętnastym z 19 punktami znajduje się Warta Poznań, a na pozycji szesnastej z 18 punktami – Korona Kielce – jednak drużyna ze stolicy Świętokrzyskiego ma mecz zaległy. Najgorzej wygląda sytuacja przedostatniego Ruchu Chorzów z 13 punktami i ostatniego Łódzkiego KS-u z dorobkiem zaledwie 10 punktów – Łodzianie mają do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie.

Runda jesienna ekstraklasy – najciekawsze mecze

Do najciekawszych i obfitujących w najwięcej emocji meczów rundy jesiennej Ekstraklasy należy zaliczyć przede wszystkim potyczki „pucharowiczów” oraz lidera i wicelidera. 20 sierpnia Śląsk we Wrocławiu pokonał 3:1 Lecha Poznań. 30 sierpnia Pogoń w Szczecinie przegrała 0:2 ze Śląskiem Wrocław. 3 września Śląsk we Wrocławiu pokonał 2:1 Jagiellonię Białystok. 27 września po zaciętym meczu Pogoń przegrała w Szczecinie z Legią Warszawa 3:4. 28 września Lech Poznań wysoko 4:1 pokonał u siebie Raków Częstochowa.

1 października Pogoń bardzo wysoko pokonała w Szczecinie 5:0 Lecha Poznań, a Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Legię Warszawa 2:0. 8 października Legia Warszawa – Częstochowa 1:2. 21 października Śląsk we Wrocławiu wysoko 4:0 pokonał Legię Warszawa. 24 października Lech w Poznaniu zremisował 3:3 z Jagiellonią Białystok. 28 października Pogoń Szczecin wygrała u siebie z Jagiellonią Białystok 2:1. 12 listopada Pogoń w Szczecinie zremisowała 1:1 z Rakowem Częstochowa, a Legia w Warszawie bezbramkowo z Lechem Poznań. 3 grudnia Śląsk zremisował 1:1 we Wrocławiu z Rakowem Częstochowa. 10 grudnia Jagiellonia w Białymstoku pokonała Raków Częstochowa 4:2.

Runda jesienna ekstraklasy – najlepsi strzelcy

Liderem klasyfikacji strzelców Ekstraklasy z dorobkiem 14 bramek jest Hiszpan Erik Exposito ze Śląska Wrocław. Drugi w zestawieniu Bartłomiej Wdowik z Jagiellonii Białystok uzbierał 9 trafień. Po 8 bramek mają na koncie: Grek Eftimis Kuluris i Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin, Białorusin Illa Szkuryn ze Stali Mielec oraz Brazylijczyk Pedro Henrique z Radomiaka.

Mecze Ekstraklasy i nie tylko możesz obstawiać w Betcris!

Betcris to legalny polski bukmacher online, który umożliwia obstawianie meczów w rozgrywkach w Polsce – w Ekstraklasie, I Lidze Pucharze Polski i na innych szczeblach rozgrywkowych. W Betcris możesz też obstawiać inne ligi w Europie i na całym świecie, a także różne dyscypliny, a tym siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, rugby, tenis, skoki narciarskie, Formułę 1, sporty walki i znacznie więcej. Obstawiając mecze pamiętaj o umiarze i rozsądku.

 

Artykuł sponsorowany