Jak walczyć ze stresem? Poznaj skuteczne sposoby i ciesz się suchymi pachami

Stres wydaje się naturalną częścią życia. W teorii powinien mieć działanie mobilizujące. Lekki stres powoduje, że zwiększa się wydolność funkcji poznawczych, co oznacza, że człowiek szuka dobrego wyjścia z danej sytuacji. Jednak nadmiar stresu już tak nie działa i wpływa negatywnie na pracę całego organizmu, a przez to zwiększa ryzyko chorób serca. Jak więc walczyć ze stresem i zachować suchość pach?

Gdy stres nie mobilizuje, czyli sposoby na radzenie sobie w trudnych sytuacjach

Nie można całkowicie wyeliminować stresu ze swojego życia, ale można sobie lepiej z nim radzić. Przede wszystkim trzeba wprowadzić ruch. Udowodniono, że zmniejsza on odczuwanie napięcia i redukuje negatywne skutki nawet bardzo silnego czy przewlekłego stresu. Codziennie więc należy być aktywnym fizycznie. Możecie np. uprawiać jogging. Najlepiej włączyć ulubioną muzykę i wyjść pobiegać. Już 30 minut sprawi, że odczujecie różnicę. Ale to nie wszystko, co możecie dla siebie zrobić. Otóż warto, a wręcz trzeba spędzać więcej czasu w otoczeniu przyrody. Dlatego też spacery w lesie są wręcz niezbędne. Możecie także jeździć na rolkach, wybrać się na siłownie czy basen bądź jeździć na rowerze. A skoro o rowerze mowa, to pomyślcie czy przypadkiem nie warto np. dojeżdżać do pracy na jednośladzie. To naprawdę uspokaja i pozwala choć na chwilę zapomnieć o stresie.

Koniec z żółtymi plamami pod pachami

Prawda jest taka, że odczuwanie stresu często powoduje bardzo nieprzyjemny skutek, czyli nadpotliwość. A gdy pojawiają się duże żółte plamy pod pachą, to już wiecie, że coś jest nie tak. Dlatego też trzeba wybrać dobry antyperspirant. Jaki antyperspirant na nadmierną potliwość sprawdzi się najlepiej? Ważny jest oczywiście skład, a dokładnie jeden składnik, którym jest magnezja. Otóż musicie wiedzieć, że ma ona podwójne właściwości, a więc hamuje pocenie, a do tego redukuje przykry zapach. W efekcie możecie cieszyć się suchymi pachami. Nie zapomnijcie jeszcze o małych zmianach w sposobie dbania o higienę, a mianowicie zrezygnujcie z długich ciepłych kąpieli na rzecz letnich pryszniców. Jeżeli już bierzecie kąpiel, to dodajcie do wody napar z rumianku i mięty. Wystarczy tylko dwie łyżki suszu zalać 200 ml wrzątku. Napar zaparzamy pod przykryciem przez godzinkę, do czasu aż wystygnie, a następnie przecedzamy przez sitko i dolewamy do wody w wannie. Połączenie rumianku i mięty redukuje nieprzyjemny zapach, ale też zmniejsza potliwość.

Co jeść, by mniej odczuwać napięcie nerwowe?

Ważna jest dieta i to fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Oczywiście powinna być lekkostrawna, oparta na bardzo dużej ilości świeżych warzyw. Można powiedzieć, że im więcej będziecie jeść warzyw, tym oczywiście lepiej. Pamiętajcie, że powinny one zajmować 75 % miejsca na talerzu i być bazą każdego posiłku. Poza nimi w diecie nie może zabraknąć owoców, a także produktów pełnoziarnistych (chyba, że macie celiakię czy uczulenie na gluten). Zamiast białego pieczywa wybierajcie zawsze ciemne, czyli pełnoziarniste. Całkowicie zabronione jest jedzenie typu fast food, które może uzależniać, a przy tym prowadzi do niedoborów. Wprowadźcie do diety także migdały, orzechy, ale też banany czy różne owoce jagodowe, które są źródłem tryptofanu, a więc pobudzają produkcję serotoniny. W menu niezbędne są także owoce cytrusowe, które zawierają dużo witaminy C, podobnie zresztą jak kiwi czy kapusta kiszona. Otóż witamina C redukuje odczuwanie stresu i łagodzi napięcie nerwowe.

 

Artykuł sponsorowany